Uz sākumu

Siguldā atklāta distanču slēpošanas trase

26.11.2012.

Sagaidot adventes laiku un domājot par ziemas aktivitātēm, Siguldā, Laurenčos jau iespējams bez maksas baudīt distanču slēpošanu vairāk nekā 300 metrus garā distanču slēpošanas aplī.

Lai nodrošinātu distanču slēpošanu pirms īstā sniega, Siguldas novada pašvaldība, sadarbībā ar biedrību A2 un sporta klubu „Lidojošais slēpotājs”, iepriekšējā ziemas sezonā sagatavoja un visu vasaru uzglabāja sniegu. Šobrīd trasē ir ieklāti apmēram 500 kubikmetri pērnā sniega un, tiklīdz laikapstākļi ļaus, tiks ražots papildu sniegs. No trešdienas trasē tiks uzstādīts arī papildu apgaismojums, lai Siguldas novada iedzīvotāji un viesi varētu izbaudīt slēpošanas prieku pēc darba.

Mākslīgā sniega distanču slēpošanas aplis ir jaunā Laurenču sporta un aktīvās atpūtas centra pilotprojekts, lai apjaustu uzglabātā sniega kvalitāti un noturību. Latvijā šis ir unikāls projekts, kas paredz, ka jau 2013.gada distanču slēpošanas sezonu Siguldā varēs uzsākt sporta un aktīvās atpūtas centrā Laurenčos, kura būvniecības darbi norisinās Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas projekta SVS ACTIVETOUR ietvaros. Ar šīs programmas atbalstu Siguldā top unikāla slēpošanas trase ar iebūvētu aukstuma iekārtu mākslīgā sniega seguma saglabāšanai un servisa māja. Vasarā trasi varēs izmantot skrituļošanai, kā arī tā būs piemērota skriešanai, ko nodrošinās koka mulčas seguma josla gar asfaltēto daļu visā trases garumā. Projekta SVS ACTIVETOUR Siguldas novada pašvaldības attiecināmo izdevumu kopsumma ir 850 000 eiro (597 383 lati), no kā programmas līdzfinansējums ir 90 procenti.

Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007 – 2013 finansiāli atbalsta kopīgus pārrobežu attīstības pasākumus, lai uzlabotu reģiona konkurētspēju, izmantojot tā potenciālu un izdevīgo atrašanās vietu krustcelēs starp ES un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa: www.estlatrus.eu.

Informāciju sagatavojusi
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Liene Jurkāne


Uz lapas augšu

Atbalstītāji

www.fonons.lv
© Biedrība "A2". Rekvizīti