Uz sākumu

Slēpošana

Slēpošanas sekcijas mājaslapa

2013. gada 3. martā Laurenčos - Siguldas kauss 2013 distanču slēpošanā. Nolikums [Online pieteikšanās]


2013. gada 20. janvārī Silciemā - Siguldas Tautas slēpojums 2013. Nolikums


30.11.2012. Slēpojam Siguldā (Laurenčos)

Pa nakti ir uznigusi maza (5cm) sniega kārtiņa. Trase (300m) šodien no rīta izbraukta ar retraku. Pašreizējā situācija redzama fotogrāfijā. Pamats stingrs. Trases apgaismojums darbojas līdz 22.00. Trases izmantošana bez maksas. Laipni lūgti slēpot. Trases atrašanās vieta

26.11.2012. Siguldā atklāta distanču slēpošanas trase. Sagaidot adventes laiku un domājot par ziemas aktivitātēm, Siguldā, Laurenčos jau iespējams bez maksas baudīt distanču slēpošanu vairāk nekā 300 metrus garā distanču slēpošanas aplī.
9. martā - slēpojums "Lūšu nakts" - Nolikums (PDF)4. martā - Siguldas kauss 2012 distanču slēpošanā [Rezultāti]

26. februārī - SEB Sigulda Tautas slēpojums [Rezultāti un fotogrāfijas]
Siguldā ierīkotas vairākas distanču slēpošanas trases
Biedrība „A2” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību sagatavojusi vairākas 1 km garas distanču slēpošanas trases, kurās iespējams slēpot gan klasiskajā stilā, gan slidsolī.
Slēpotājiem šobrīd pieejamas trases Allažos, pie Allažu pamatskolas, Siguldā, pilsētas stadionā pie Siguldas pilsētas vidusskolas un pie Siguldas 1. pamatskolas. Skolēniem tiek dota iespēja slēpot gan sporta stundās, gan brīvajā laikā. Slēpošanas trases brīvdienās un vakaros var izmantot arī pieaugušie aktīva dzīves veida cienītāji.
Tautas slēpojuma "Sigulda 2011" rezultāti

Biedrība A2 uzņem bērnus, jauniešus distanču slēpošanas sekcijā
- nodarbības 2 reizes nedēļā
- nodarbību vietas - pilsētas stadions, Laurenču slēpošanas trase
- nodarbības vada slēpotājs, biatlonists, olimpisko spēļu dalībnieks Raivis Zīmelis

Pieteikumu sūtīt uz e-pastu: raivisz76@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29129299

Pieteikšanās termiņš 30. janvāris

Slēpošanas sekcijas mājaslapa
Kārtējā Worldloppet sezona sākusies

Ar 9. janvāra Jizerska Padesatka 50 km slēpojumu klasiskā stilā Čehijas pilsētā Bedričovā tika uzsākta 2011. gada Worldloppet maratonu slēpojumu sezona. Interese par Jizerska Padesatka slēpojumu šogad bija necerēti liela, jo jau gandrīz mēnesi pirms starta tika izpārdotas visas 5000 starta vietas 50 km un 25 km klasiskā stila slēpojumiem. Par šādu aktivitāti organizatori ir īpaši lepni, jo tas notika pirmo reizi slēpojuma 44 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē. Tradicionāli Jizerska Padesatka slēpojums paralēli ir arī FIS Marathon cup 2. posms, kurš pulcē pasaules labākos maratonu slēpotājus. Arī šogad ierindā bija visi labākie – sākot ar pagājušā gada Jizerska Padesatka uzvarētāju zviedru Oskar Svaerd, pagājušā gada Vasaloppet uzvarētāju Joergen Brink un viņu tautiešiem Mathias Fredriksson, Daniel Tynell, Jerry Ahrlin, pagājušā gada FIS Marathon cup sezonas uzvarētāju itāli Fabio Santus un viņa tautieti Marco Cattaneo, vietējo cerību čehu Stanislav Rezac un beidzot ar slēpošanas dzimtenes Norvēģijas pārstāvjiem – pagājušā gada Tartu maraton un Birkebeinerrennet uzvarētāju olimpisko un pasaules čempionu Anders Aukland, viņa jaunāko brāli Joergen Aukland un ne mazāk tituliem bagātajiem Thomas Alsgaard un Jens Arne Svartedal. Kopā FIS grupā uz starta izgāja 79 slēpotāji, biedrības „A2” pārstāvi Jāni Teteri ieskaitot. Kopā uz starta 50 km distancē no Latvijas izgāja 11 slēpotāji.

Lai arī sniega sega bija turpat metru bieza un problēmas ar sniega daudzumu nebija gaidāmas, laika apstākļi pēdējās dienās pirms starta ar +3?C un vienmērīgu lietu pasākumam piedeva tikai lielāku intrigu. Bija skaidrs, ka šoreiz bez klīstera neiztikt. Lai arī sacensību dienā prognozētāji solīja skaidru laiku, visiem tomēr nedaudz mieru nedeva atmiņas par pagājušā gada laika apstākļu pārsteigumiem.

Sacensību rītā laika apstākļi atbilda prognozēm un cīņa varēja sākties. Jau no paša starta tika uzturēts ļoti augsts temps, kā rezultātā pirmā kalna beigās ap 8 km, no grupas aizgāja Auklands, kuram līdzi spēja noturēties tikai Sverds. Pārējie norvēģi pārgāja uz komandas cīņas taktiku un apzināti necentās samazināt izveidojušos atstarpi, ar mērķi neļaut mājiniekam Rezakam un citiem pietuvoties līderiem. Tā arī izveidojās gandrīz 2 minūšu atstarpe, kas izšķīra sacensību rezultātu. Distances 30 km Auklands parādīja savu fizisko kondīciju un klasikas tehnikas perfekto izpildījumu grūtākajā kalnā aizejot no zviedra. Šīs savstarpējās cīņas rezultātā pārsvars pār pārējiem vēl palielinājās un finišā trešā vieta no Auklanda atpalika jau vairāk kā par 4 minūtēm. Lai arī klīstera apstākļos tika prognozēts lēnāks temps kā citus gadus, Auklanda rezultāts pārsteidza visus – 2:05:40.4. Tas bija vēl par 9 minūtēm ātrāk kā iepriekšējā gadā spēja uzrādīt uzvarētājs Sverds. Otrais aiz norvēģa finišu sasniedza Sverds – 2:07:30.9, bet trešo vietu trešo gadu pēc kārtas ieguva mājinieks Rezaks – 2:09:53.5. No latviešiem ātrākais šoreiz bija biedrības „A2” pārstāvis Jānis Melbārdis, kurš spēja izcīnīt 88. vietu (2:44:20.4). Lai arī slēpju slīdamībā mēs nevaram konkurēt ar pasaules eliti un šoreiz ielikt pareizu klīsteru kombināciju nebija vieglākais uzdevums, augsto 105. vietu izcīnīja Raimonds Vesers – 2:47:26.5 un 114. vietu Jānis Teteris – 2:48:21.3.

Dāmu konkurencē nepārspēta palika zviedriete Sandra Hansson – 2:36:49.9 otrajā vietā atstājot šveicieti Seraina Boner – 2:38:20.4 un savu tautieti Susanne Nystroem – 2:39:24.1.

FIS Marathon cup kopvērtējumā pēc 2 posmiem vadību saglabā pirmā posma uzvarētājs itālis Fabio Santus, bet dāmu konkurencē Sandra Hansson.

Nākamais Worldloppet posms pēc divām nedēļām tradicionāli būs Dolomitenlauf slēpojums Austrijā, kur visiem būs iespēja mēroties spēkiem 42 km klasiskā stila distancē un 60 km brīvā stila distancē. Austrijas brīvā stila slēpojums būs FIS Marathon cup 3. posms. Austrijā uz starta no Latvijas plāno iziet 15 slēpotāji.


Jizerska Padesatka rezultāti – www.jiz50.cz
FIS Marathon cup rezultāti – www.worldloppet.com

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2
Sezonas noslēguma pārbaudījums Reinī - rezultāti un fotogrāfijas

Worldloppet un FIS Marathon Cup sezona noslēgusies

Pagājušo sestdien 21. martā Norvēģijā no Renas pilsētiņas līdz olimpiskajai Lillehammerai tika aizvadīts otrs leģendārākais distanču slēpošanas maratons – 73. Birkebeinerennet 54 km klasiskā stila slēpojums, kurš vienlaicīgi bija šīs sezonas pēdējais Worldloppet seriāla un FIS Marathon Cup posms.

Slēpojuma leģendas pamatā ir tālā 1205. gada notikumi, kad austrumnorvēģijas pamatiedzīvotāji – Birkebeineri, lai izglābtu jauno norvēģu princi Haakon, kurš vēlāk kļuva par Norvēģijas karali un izbeidza Norvēģijas pilsoņu karu, sūtīja savus divus labākos slēpotājus pāri kalniem, kuriem princis bija jānogādā drošībā. Atceroties un godinot senos notikumus visiem Birkebeinerennet dalībniekiem (arī FIS Marathon Cup grupai) distancē ir jābūt līdz 3,5 kg smagai mugursomai, kas simbolizē prinča Haakon svaru uz muguras. Vēl jo vairāk finišā visas somas tiek pārsvērtas, lai pārliecinātos par atbilstošu mugursomas svaru finišā.

Šogad uz starta izgāja 14943 dalībnieki, no kuriem 7 bija no Latvijas. Par uzvaru šoreiz sacentās visi šīs sezonas labākie „maratonisti” sākot ar mājiniekiem Anders un Jorgen Aukland, Thomas Alsgaard un Jens Arne Svartedal, zviedriem Oskar Svard, Daniel Tynell, Jorgen Brink un Mathias Fredriksson un beidzot ar itāļiem Fabio Santus un Marco Cattaneo un čehu Stanislav Rezac, lai gan par FIS Marathon Cup kopvērtējuma uzvaru pirms pēdējā posma varēja cīnīties tikai Fabio Santus un Oskar Svard.

Jau distances sākumā (distances sākums ir 14 km kalnā ar augstuma starpību 500 m) mērķtiecīgi no pārējiem atrāvās mājinieki Anders Aukland un Simen Ostensen, kā arī čehs Stanislav Rezac. Tā kā trases profils ir pietiekoši smags, tad sacensību gaitā nekādi atrāvienu likvidēšanas mēģinājumi nebija iespējami un visu izteica katra dalībnieka fiziskā kondīcija un izturības spējas. Šoreiz stiprākais finišā izrādījās Anders Aukland – 2:27:19, aiz sevis otrajā vietā atstājot Stanislav Rezac – 2:28:28 un trešajā Simen Ostensen – 2:29:00. Ceturtais finišēja Thomas Alsgaard (2:30:09), piektais Mathias Fredriksson (2:31:05), sestais Oskar Svard (2:31:36). Augsto 105. vietu izcīnīja biedrības A2 pārstāvis Jānis Teteris (2:51:09). Rezultāts ir ļoti augstvērtīgs, ja ņem vērā faktu, ka distances laikā Jānim bija jāpārsmērē slēpes, jo kalnu saule „darīja savu”.

Par 2009./2010. gada sezonas FIS Marathon Cup kopvērtējuma uzvarētāju kļuva itālis Fabio Santus, kurš šoreiz ierindojās 21. vietā, aiz sevis otrajā vietā atstājot zviedru Oskar Svard un citu itāli Marco Cattaneo.

Dāmām par Birkebeinerennet uzvarētāju kļuva zviedriete Jenny Hansson (2:57:33) aiz sevis atstājot mājinieci Karianne Bjelannes (2:58:41) un itālieti Antonella Confortola (3:05:34). Par 2009./2010. gada sezonas FIS Marathon Cup kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Jenny Hansson, otrajā un trešajā vietā attiecīgi atstājot savas tautietes Susanne Nystrom un Sandra Hansson.
Worldloppet un FIS Marathon Cup sezona ir beigusies. Patiess prieks par tiem latviešiem, kuri spītējot visam brauca un piedalījās visos Eiropā notiekošajos slēpojuma maratonos, tādejādi apstiprinot Latvijas slēpotāju labās tradīcijas. Protams, ka nevaram konkurēt ar igauņiem, bet lietuvieši mūs apskauž un par to arī prieks. Novēlu visiem veiksmi nākamajai Worldloppet sezonai un tā turpināt!

Birkebeinerennet rezultāti – www.birkebeiner.no
Informācija par Worldloppet seriāliem – www.worldloppet.com

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2

Dario Cologna izcīna uzvaru Engadin Skimarathon

Pagājušo svētdien 14. martā Šveicē tika aizvadīts kārtējais Worldloppet seriāla posms – Engadin Skimarathon 42 km brīvā stila slēpojums, kurš vienlaicīgi arī bija 9. FIS Marathon Cup posms, un kurš uz starta pulcēja 10500 dalībniekus. Elites dalībniekus sastāvs bija kā vienmēr ļoti daudzsološs sākot ar pagājušā gada Engadin Skimarathon uzvarētāju, pašreizējo FIS Marathon Cup līderi itāli Fabio Santus, šī gada La Transjurassienne uzvarētāju francūzi Christophe Perrillat, pagājušā gada Vasaloppet uzvarētāju zviedru Daniel Tynell, šī gada Jizerska Padesatka un Marcialonga uzvarētāju Oskar Svard un beidzot ar Vankūveras olimpisko spēļu čempionu mājinieku Dario Cologna. Lai arī biedrības A2 pārstāvis Uģis Mitrevics diemžēl pēdējā brīdī darba apstākļu dēļ atsauca savu dalību slēpojumā, mūsu interesi par sezonas pirmspēdējo slēpojumu tas nebūt nemazina.

Uzreiz pēc starta vadošā grupa, kurā atradās arī pirmās trīs dāmas - uzņēma ļoti pieklājīgus apgriezienus, kuri beidzās ar Dario Cologna izcīnīto starpfiniša uzvarētāja balvu St.Moritz pilsētā par prieku saviem skatītājiem. Distances 32 km vadošā grupa bija nostabilizējusies 30 cilvēku sastāvā, ieskaitot visus favorītus. Kā raksta organizatori, tad finišā par prieku un varbūt arī par pateicību saviem līdzjutējiem ar elpu aizraujošu spurtu uzvaru izcīnīja Dario Cologna – 1:36:58,1, otrajā vietā otro maratonu pēc kārtas atstājot zviedru Daniel Tynell – 1:37:00,9 un trešajā francūzi Christophe Perrillat (1:37:01,0). Neveiksmīgs finišs, kurš var maksāt ar sezonas kopvērtējuma līdera goda zaudēšanu, izvērtās itālim Fabio Santus, kurš finiša taisnē cīnoties par uzvaru, gluži kā Dario Cologna olimpiādē, krita un tādejādi finišēja tikai 6.vietā – 1:37:05,4 iegūstot tikai 40 kopvērtējuma punktus. Zviedrs Oskar Svard finišējot 14. vietā – 1:37:21,3, saglabā otro vietu un arīdzan intrigu FIS Marathon cup kopvērtējumā pirms pēdējā posma (pēc 9. posmiem Svard zaudē Santus 65 punktus).

Dāmām uzvaru izcīnīja zviedriete Susanne Nystrom – 1:43:02,8, otrā un trešā vietā atstājot mājinieces šveicietes – Seraina Mischol (1:43:26,6) un Selina Gasparin (1:43:31,5). Kopvērtējumā līderpozīcijas arī pēc šī posma saglabā zviedriete Jenny Hansson, bet Nystrom vairs tikai zaudē 40 punktus.

Nākamsestdien 20. martā Norvēģijā notika pēdējais šīs sezonas FIS Marathon Cup un Worldloppet posms – leģendārais Birkebeinerrennet 54 km klasiskā stila slēpojums. Biedrību A2 šajā slēpojumā pārstāvēs – Jānis Teteris, Jānis Melbārdis, kā arī Ingus un Ilgonis Krūmiņi, bet no Latvijas kopā uz starta plāno iziet 7 slēpotāji. Turēsim īkšķus!

Engadin Skimarathon rezultāti – www.engadin-skimarathon.ch

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2

Latvijas veiksmīgākais starts Vasaloppet - pasaules garākajā slēpojumā

Pagājušo svētdien 7. martā Zviedrijā Dallarnas provincē notika pasaules visgarākais, visprestižākais un viens no leģendām apvītākajiem Vasaloppet 90 km klasiskā stila slēpojums. Kaut arī pirmais Vasaloppet slēpojums notika tikai 1922. gadā, leģendas pamatā ir 1522. gada notikumi, kad nākošais Zviedrijas karalis Gustavs Vasa veica šo attālumu bēgot no dāņu iebrucējiem un pārliecinot savā ceļā satiktos vietējos zemniekus stāties pretī minētajiem dāņiem un izcīnīt Zviedrijas brīvību. Ņemot vērā slēpojuma vēsturisko nozīmi un kopējo prestižu par dalībnieku sastāvu no Skandināvu puses šaubu nebija, ierindā bija visi labākie „maratonisti” bez izņēmumiem. Par favorītu tika uzskatīts trīskārtējais Vasaloppet uzvarētājs zviedrs Daniel Tynell. Biedrību A2 slēpojumā pārstāvēja Jānis Teteris un Toms Veits, bet no Latvijas šogad kopā bija 5 slēpotāji. Uz starta šogad izgāja 15702 dalībnieki, no kuriem 14934 sasniedza finišu.

Pēc starta pirmajā kalnā notika pirmais atraušanās mēģinājums, kura rezultātā 8 cilvēku grupiņa ieskaitot norvēģi Thomas Alsgaard un čehu Stanislav Rezac panāca 2 minūšu pārsvaru pār sekotājiem, bet pārējiem cītīgi strādājot distances vidū grupa tomēr tika noķerta. Tālāk slēpojuma galvgalī izvirzījās zviedrs Tynell un kā pats izteicās pēc finiša „strādāja par 110%”. Pēdējos 5 km vadošā grupa bija palikusi tikai 4 cilvēku sastāvā – zviedri Daniel Tynell un Jorgen Brink, norvēģis Jorgen Aukland un čehs Stanislav Rezac. Tad arī visiem bijis skaidrs, ka jāgatavojas kārtējam sprinta finišam, kurš šoreiz izdevās zviedram Jorgen Brink. Rezultāts 04:02:59. Otrais palika Tynell (04:02:59), trešais Rezac (04:03:02), ceturtais Jorgen Aukland (04:03:06).

Jānis Teteris, startējot šoreiz no pirmā koridora, parādīja Latvijai līdz šim visaugstāko rezultātu izcīnot 187. vietu (04:38:03). Distances lielāko daļu Jānis bija lielā grupā ap 150. – 165. vietu, bet tuvojoties finišam, kādus 18 km pirms finiša, Jānis nedaudz palaida grupu, apzinoties, ka labāk savā pirmajā Vasaloppet slēpojumā ir finišēt nedaudz sliktākā vietā, nekā nefinišēt vispār.

Labākā no dāmām šoreiz bija zviedriete Sussane Nystrom (04:33:37), atstājot aiz sevis tautietes Sandru Hansson (04:33:39) un Sofia Bleckur (04:35:59).

Tā kā šis bija arī FIS Marathon Cup 8. posms, un kopvērtējuma vicelīderis klasikas speciālists zviedrs Oskar Svard ierindojās tikai 7. vietā (04:04:54), vadību FIS Marathon Cup kopvērtējumā ar 43 punktu pārsvaru saglabā itālis Fabio Santus. Lai arī ir palikuši vēl divi posmi Santus ir ļoti labas izredzes izcīnīt uzvaru FIS Marathon Cup kopvērtējumā. Dāmām kopvērtējumā vadību arī pēc šī posma saglabā zviedriete Jenny Hansson, bet pārsvars pār sekotājām – Nystrom un Sandru Hansson vairs nav tik pārliecinošs – 95 punkti.

Jāpiemin, ka Jorgen Brink nav vadošais „maratonists” un viņa uzvara tiek uzskatīta par nelielu pārsteigumu. Kā pēc finiša atzina pats Jorgen, tad pēc tam, kad šīs sezonas sākumā viņš neatlasījās uz Vankūveras olimpiskajām spēlēm biatlona komandā (!!!), viņa vienīgais sezonas mērķis kļuva uzvarēt Vasaloppet. Zviedrijā uzvara Vasaloppet tiek pielīdzināta uzvarai pasaules čempionātā vai olimpiskajās spēlēs, par ko apsveicot uzvarētāju atgādināja arī Daniel Tynell.

Paralēli Vasaloppet 6. un 7. martā Polijā notika cits Worldloppet seriāla posms – Bieg Piastow slēpojums, kur 44 km klasiskā stila distancē Latviju pārstāvēja 6 dalībnieki, bet 44 km brīvā stila distancē Latviju pārstāvēja 7 dalībnieki. Uzvaru 44 km klasiskā stila distancē izcīnīja čehs Peter Novak ar rezultātu 02:12:35, aiz sevis atstājot savus tautiešus Dusan Augustinak (02:12:40) un Dan Slechta (02:12:41). Savukārt, par uzvarētāju nākamās dienas 44 km brīvā stila slēpojumā kļuva cits čehs Jiri Rocarek ar rezultātu 01:55:01.

Nākamajā nedēļas nogalē viss turpinās, un tā 14. martā Šveicē notiks nākamais Worldloppet seriāla posms, kas vienlaicīgi būs arī 9. FIS Marathon Cup posms – Engadin Skimarathon 42 km brīvā stila slēpojums, kur biedrību A2 pārstāvēs Uģis Mitrēvics. Turēsim īkšķus.

Vasaloppet rezultāti – www.vasaloppet.se
Bieg Piastow rezultāti – www.bieg-piastow.pl

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2

Aizvadīts Somijas lielākais slēpojums Finlandia Hiihto

Pagājušās nedēļas nogalē ir aizvadīti kārtējie Worldloppet un FIS Marathon Cup posmi. Tā 27. un 28. februārī Somijas pilsētā Lahti risinājās Somijas Worldloppet posms – Finlandia Hiihto slēpojums. 50 km klasiskā stila distancē Latviju pārstāvēja 7 slēpotāji. Lai arī laika apstākļi bija pietiekoši nepateicīgi (0ºC un 100% gaisa mitrums), par sniega daudzumu sūdzēties nevarēja. Par 50 km klasiskā stila slēpojuma uzvarētāju kļuva soms Kari Varis, kurš finišēja ar rezultātu – 2:21:43. Otrajā un trešajā vietā finišēja viņa tautieši – Thomas Ramstedt (2:22:15) un Niklas Collinader (2:23:04). Labākā no sievietēm bija somiete Liisa Anttila (2:42:23). Augsto 57. vietu izcīnīja biedrības A2 pārstāvis Jānis Melbārdis (2:42:22), bet kopā finišu sasniedza 3200 dalībnieki. Nākamajā dienā 50 km brīvā stila distancē par uzvarētāju kļuva arī soms Teemu Harkonen ar rezultātu – 2:07:12. Arī 50 km brīvā stila slēpojumā Latviju pārstāvēja viens dalībnieks.

Paralēli Finlandia Hiihto aiz okeāna risinājās cits Worldloppet posms – American Birkebeiner 50 km brīvā stila slēpojums, kurš vienlaicīgi bija arī 7. FIS Marathon Cup posms. Par American Birkebeiner uzvarētāju kļuva itālis Fabio Santus ar rezultātu 1:56:58,6, apsteidzot vietējos amerikāņus – Tad Elliot (1:57:06,7) un Christopher Cook (1:58:41,0). Sievietēm uzvaru izcīnīja vietējā Rebecca Dussault (2:18:18). Ar šo uzvaru Fabio Santus atkal kļuva par FIS Marathon Cup kopvērtējuma līderi par 79 punktiem apsteidzot zviedru Oscar Svard. Lai arī no atlikušajiem trīs FIS Marathon Cup posmiem divi ir klasiskajā stilā, Santus ir labas izredzes uzvarēt šīs sezonas FIS Marathon Cup kopvērtējumā. Dāmām FIS Marathon Cup kopvērtējumā bez izmaiņām pārliecinošā vadībā ir zviedriete Jenny Hansson.

Arī nākamās nedēļas nogalē paralēli risināsies divi Worldloppet posmi. Leģnedārais Vasaloppet 90 km slēpojums klasiskajā stilā, kas vienlaicīgi ir arī 8. FIS Marathon Cup posms, kur biedrību A2 pārstāvēs Jānis Teteris un Toms Veits, bet kopā uz starta izies 4 slēpotāji no Latvijas. Kā arī Wolrdloppet seriāla jaunpienācējs Polijā notiekošais Bieg Piastow slēpojums, kur 50 km klasiskā stila distancē uz starta izies 6 latvieši. Turēsim īkšķus.

Finladia Hiihto rezultāti – www.finlandiahiihto.fi
Amercian Birkebeiner rezultāti – www.birkie.com

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2

Siguldas kausa 2010 distanču slēpošanā rezultāti (pdf)

Tautas slēpojuma "Sigulda 2010" rezultāti (pdf)

Vai Tartu maraton latvieši var saukt par „mājas sacensībām”?

Pagājušo svētdien 21. februārī veiksmīgi noritēja lielākais slēpojums Baltijas valstīs, ceturtais garākais slēpojums pasaulē, Worldloppet un FIS Marathon Cup posms – 39. Tartu maratons. Šogad kārtējo reizi ir pārspēts dalībnieku skaits pēdējos 20 gados, kas Tartu maraton 50. jubilejas reizē sasniedza 6500 slēpot gribētājus. Arī starp latviešiem šis leģendārais un tajā pašā laikā tik tuvais slēpojums ir iemantojis uzticību un piekrišanu, kas atspoguļojas arī pieteikumā, kur garajā 63 km klasiskā stila distancē varēja atrast 105 tautiešus. Latvija bija trešā pārstāvētākā nācija aiz mājiniekiem un somiem. Vēl tikai Latvijai ir jāierindojas starp tām valstīm (šogad tādas bija 8), kura slēpojuma tiešraidi pārraida kādā no pieejamajiem televīzijas kanāliem, lai droši mēs varētu pieskaitīt Tartu maraton pie „mājas sacensībām”.

Dalībniekus sastāvs Tartu maratonam kā vienmēr bija ļoti stiprs, sākot no visiem vadošajiem skandināvu maratonistiem un beidzot ar pašu igauņu olimpisko cerību Andrus Veerpalu, kurš šo distanci izmantoja kā pēdējo treniņu pirms olimpiskā starta 50 km slēpojumā. Latviju sarkanajā grupā pārstāvēja A2 pārstāvji – Jānis Teteris un Toms Veits.

Sacensību rītā iepriekšējās dienas sniegputenis bija mitējies un dalībnieki uz starta stājās gandrīz bezvējā pie temperatūras nedaudz zem -10ºC. Organizatori pa nakti bija paveikuši neiedomājamu darbu, pārbraucot pa jaunu špūres visas trases garumā, kas solīja aizraujošu cīņu un par ko arī preses konferencē atzinīgi izteicās vadošie slēpotāji.

Distances pirmajā daļā trases garākajā kāpumā atrāviena mēģinājumu centās izdarīt Veerpalu, bet norvēģi un zviedri darīja visu, lai igaunis neaizbēgtu. Pietiekoši ātrā tempā turpinot distanci aptuveni 20 km pirms finiša bija izveidojusies līderu grupiņa deviņu cilvēku sastāvā, kur, protams, bija igauņi Andrus Veerpalu un Priit Narusk, kā arī 2 norvēģi ar Anders Aukland priekšgalā, 4 zviedri ar Oskar Svard un Mathias Fredriksson priekšgalā un čehs Stanislav Rezac. Līdz finišam nekas nemainījās un grupas finišā uzvaru izrāva pagājušā gada uzvarētājs Anders Aukland ar rezultātu 2:59:41 pārspējot zviedrus Jorgen Brink (2:59:42) un Oskar Svard (2:59:42). Andrus Veerpalu finišā līdz galam nesitās, taupoties Vankuverai, un finišēja attiecīgi 9. vietā (3:00:04).
No latviešiem atzinīgi cīnījās biedrības A2 pārstāvis Jānis Teteris izcīnot 38. vietu (3:21:03). Vēl pirmajā simtniekā iebrauca Valdis Ukins – 63. vieta (3:31:32) un cits biedrības A2 pārstāvis Jānis Melbārdis – 86. vieta (3:35:23).

Dāmu konkurencē šoreiz nepārspēta palika zviedriete Sandra Hansson ar rezultātu 3:20:59 absolūtajā vērtējumā ieņemot 37. vietu. Otrā finišēja viņas tautiete Jenny Hansson (3:28:22), bet trešā somiete Anu Taehtinen (3:41:04).

FIS Marathon Cup kopvērtējumā vīriem notika līderu maiņa, un tagad atkal par līderi kļuvušais Oskar Svard itāli Fabio Santus apsteidz par 21 punktu. Šajā sezonā vēl atlikuši 4 FIS Marathon Cup posmi, no kuriem divi būs slidsolī. Slidsolis ir Santus iecienītākais solis, un viņš ir arī nākamā FIS Marathon Cup posma 27. februārī Amerikā notiekošā 50 km brīvā stila slēpojuma American Birkebeiner galvenais favorīts uz uzvaru, tāpēc cīņa par kopvērtējuma uzvarētāja titulu vēl nebūt nav galā. Dāmām kopvērtējumā pārliecinošā vadībā ir Jenny Hansson.

Paralēli American Birkebeiner 27. un 28. februārī Somijas pilsētā Lahti notiks nākamais Worldloppet posms – Finlandia Hiihto slēpojums, kur 50 km klasiskā stila distancē Latviju pārstāvēs 7 dalībnieki. Turēsim īkšķus.

Tartu maraton rezultāti un bilžu galerijas – www.tartumaraton.ee


Organizatoru fotogrāfijas

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2

21. februārī - Tautas slēpojums "Sigulda 2010"


Kārtējais Worldloppet posms, šoreiz La Transjurassienne slēpojums, aizvadīts

Pagājušajā nedēļas nogalē 13. un 14. februārī Francijas pilsētā Mouthe tika aizvadīts kārtējais Worldloppet maratona posms La Transjurassienne slēpojums. Sestdienā bija iespējams sacensties 50 km klasiskā stila distancē, bet svētdien piedalīties garākajā brīvā stila slēpojumā pasaulē – 76 km distancē.

50 km klasiskā stila distanci visātrāk veica čehu klasikas meistars Stanislav Rezac ar rezultātu 2:24:42,75 sprinta finišā aiz sevis atstājot mājinieku Alexandre Rousselet – 2:24:43,05. Trešajā vietā esošais mājinieks Jeremy Weibel tika pārspēts par vairāk kā 7 minūtēm – 2:31:50,52. 50 km slēpojumu pievarēja arī 6 latvieši.

76 km brīvā stila slēpojums, kas vienlaicīgi bija arī FIS Marathon Cup 5. posms, pulcēja viskuplāko dalībnieku sastāvu. Lai izcīnītu vērtīgos FIS Marathon Cup kopvērtējuma punktus posmā, kuru vadošie skandināvi parasti izlaiž, ierindā bija visi vadošie itāļi ar brīvā stila maratonu meistaru Fabio Santus priekšgalā. Visātrāk garāko brīvā stila slēpojumu pasaulē šogad veica mājinieks francūzis – Christophe Perrillat ar rezultātu 3:23:39,44, kurš spēja atrauties no sekojošās 8 cilvēku grupas. Par otro vietu grupas finišā ātrākais izrādījās titulētais zviedru vecmeistars Mathias Fredriksson ar rezultātu 3:24:28,74, kurš par sekundi apsteidza itāli Fabio Santus 3:24:29,79. Pagājušās sezonas FIS Marathon Cup uzvarētājs itālis Marco Cattaneo ierindojās 7. vietā (3:24:38,68), bet iepriekšējās dienas 2. vietas ieguvējs Alexandre Rousselet spēja izcīnīt 10. vietu (3:26:31,30). Dāmām FIS Marathon Cup ieskaitē bija jāveic 54 km, kur finiša spurtā ātrākā izrādījās zviedriete Susanne Nystrom ar rezultātu 2:43:51,66, kura par 2 sekundēm apsteidza šveicieti Natascia Leonardi Cortesi – 2:43:53,94 un somieti Pia Sundstedt – 2:43:54,09.

FIS Marathon Cup kopvērtējumā vīriem vadību atkal pārņēmis itālis Fabio Santus, bet dāmām pārliecinošā vadībā ir zviedriete Jenny Hansson.

Biedrības A2 slēpotāji šajā posmā nepiedalījās, jo visi gatavojas nākamajam Worldloppet posmam – Tartu maratonam. Šogad pēc organizatoru teiktā Tartu maratonā ir sasniegts kārtējais dalībnieku rekordskaits – 6400 slēpotāji, no kuriem 99 būs no Latvijas. Novēlu visiem veiksmīgu startu un tiekamies Otepē.

La Transjurassienne rezultāti - www.transjurassienne.com

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2


Veiksmīgi aizvadīts Skandināvijas kauss Siguldā

Divas dienas, 3. un 4.februārī, Siguldā „Reiņa trasē” norisinājās prestižās Skandināvijas kausa distanču slēpošanas sacensības. Šajās dienās Siguldas apkaimē bija pulcējušies spēcīgi slēpotāji no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Dānijas, Vācijas un arī Latvijas.

Skandināvijas kauss Latvijā tika rīkots jau trešo reizi, un, pateicoties, galvenokārt, sporta klubam „A2” un Jānim Lazdānam, kā arī Siguldas novada domei un Latvijas slēpošanas savienībai, otrās prestižākās slēpošanas sacensības aiz pasaules kausa varēja otro gadu pēc kārtas norisināties „Reiņa trasē” Siguldā. Mūsējie ar Jāni Lazdānu priekšgalā, lai izveidotu un sagatavotu starptautiskām prasībām atbilstošu trasi, bija kārtīgi pastrādājuši, un tieši tāpēc pagājušā gada beigās pamatoti tika saņemts Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sertifikāts.

Skandināvijas kauss Latvijā pirmo reizi norisinājās divas dienas pēc kārtas. Ja iepriekš bija tikai sprints, tad šoreiz sprintam klāt nāca arī distances slēpojums – 10km sievietēm un 15km vīriešiem, kuri otrajā dienā iemēģināja jaunizveidoto 3,75km garo apli, veicot to četras reizes.

Pirmajā dienā sprintā slidsolī sievietēm uzvarēja titulētā norvēģu juniore Ingvilda Flugstada Estberga, kurai pieder pasaules junioru čempionātu rekords – 10 medaļas, no kurām 7 zelta un 3 sudraba. Otro vietu izcīnīja zviedriete Eva Svensone, bet trešajā vietā bija norvēģiete Sāra Svendsena. Fināla sešiniekā iekļuva tikai Norvēģijas un Zviedrijas sportistes. Mūsu vienīgā pārstāve Anete Brice 38 dalībnieču vidū ierindojās 33.vietā.

Vīriešiem sprintā nepārspēts palika spēcīgais zviedrs Robins Brintesons. Otrajā un trešajā vietā bija norvēģi Halvars Nīdāls un 2008.gada Rīgas sprinta uzvarētājs Hans Peters Lukja. Atšķirībā no sieviešu sacensībām vīriešiem finālā skandināvu cīņās iesaistījās arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Pasaules kausa posmos pusfinālos iekļuvušie Pēters Kummels un Timo Simonlatsers ieguva attiecīgi piekto un sesto vietu. Labākais no latviešiem bija jaunais talants Rinalds Kostjukovs, kurš 90 dalībnieku vidū izcīnīja atzīstamo 42.vietu. Rinalds kā vienmēr slēpojumu sāka ļoti enerģiski un ātri, lielāko distances daļu turoties pat labāko sešiniekā, taču beigās spēki strauji gāja mazumā un līdz labāko trīsdesmitniekam, kas turpināja cīņas ceturtdaļfinālā, pietrūka tikai 2 sekundes. Tāpat kā pasaules čempionātā junioriem arī Siguldas sprintā Rinalda izcīnītie 90 FIS ir ļoti labs rezultāts. Pārējie Latvijas slēpotāji jau bija krietni tālāk, ierindojoties astotā desmita beigās.

10km sievietēm slidsolī ar intervāla startu pilnībā dominēja norvēģietes, aizņemot visu goda pjedestālu. Uzvarēja kādreizējā pasaules čempione juniorēm Marta Eldena, uzrādot laiku 26:48,6 un par 17 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju sprinta uzvarētāju Estbergu. Trešo vietu, tāpat kā sprintā, izcīnīja Sāra Svendsena, kas uzvarētājai zaudēja 48 sekundes. Ceturtā palika ša gada pasaules čempione U-23 10km klasiskajā stilā Kertu Niskanena no Somijas.

Arī vīriešiem 15km distancē slidsolī viss goda pjedestāls tika norvēģiem. Nedaudz negaidīti, uzrādot laiku 34:24.0, uzvarēja Tomass Vestbē, kas par 12 sekundēm apsteidza Kristianu Tetli Renemo. Trešais, tāpat kā šā gada Norvēģijas čempionātā, bija Sjūrs Rēte, kas uzvarētājam zaudēja 16 sekundes. Tiesa, toreiz viņam priekšā bija tādi meistari kā Nortugs un Hafsoss. Šodien no mūsējiem labākais bija Arvis Liepiņš, kurš ierindojās 60.vietā, uzvarētājam zaudējot 4 minūtes un 21 sekundi. Pavisam tuvu Arvim bija arī Nauris Biķernieks, Rinalds Kostjukovs un Pāvels Ribakovs, kas ierindojās attiecīgi no 63.-65.vietai. Jāatzīmē, ka diemžēl šajās sacensībās nestartēja šobrīd labākais mūsu slēpotājs Jānis Papails, kas ir nedaudz apslimis. Cerams, ka pēc 11 dienām, kad paredzēts Jāņa pirmais starts Vankūverā 15km distancē slidsolī, ar veselību viss būs kārtībā un tiks parādīts labākais sniegums.

Abas dienas Siguldā bija pulcējušas 170 slēpotājus no 9 valstīm. Sacensības bija labi noorganizētas, un arī trases teicamo stāvokli slavēja labākie skandināvu slēpotāji. Vienīgais mīnuss bija ļoti mazais skatītāju skaits, taču to var saprast. Skandināvijas kauss Latvijā norisinājās darba dienās un darba laikā, kas apgrūtināja pat visuzticīgāko slēpošanas fanu ierašanos. Taču organizētājiem neko nevar pārmest, jo Latvija nav slēpošanas lielvalsts un nevar brīvi izvēlēties sacensību datumus. Liels sasniegums jau ir tas, ka šāda mēroga sacensības mūsu valstī vispār tiek rīkotas.

Organizatoru fotogrāfijas

Ivars Bācis
Baltic ski tour preses dienests

Worldloppet sezona uzņem apgriezienus

23. un 24. janvārī Austrijas pilsētas Lienz apkārtnē risinājās otrais šīs sezonas Worldloppet seriāla posms – Dolomitenlauf slēpojums. Kā pirmais pārbaudījums Dolomitenlauf nedēļas nogalē bija 42 km klasiskā stila slēpojums, kurā piedalījās arī 8 pārstāvji no Latvijas. Uzvarēja čehu klasikas meistars Stanislav Rezac ar rezultātu 1:59:21, bet no Latvijas labākais bija Ivars Žagars, kurš ar rezultātu 2:25:03 izcīnīja 54. vietu.
Nākamajā dienā notika 37. Dolomitenlauf slēpojums, kurš vienlaicīgi bija arī trešais šīs sezonas FIS Marathon Cup posms. Lai arī cik sniegota ziema ir visur Eiropā, tomēr austrieši nevarēja sagatavot (!!!) tradicionālo 60 km trasi Liencas ielejā, tāpēc tika pieņemts lēmums distanci saīsināt un sacensības aizvadīt blakus esošajā Obertilliach ielejā, kura atrodas krietni augstāk virs jūras līmeņa un kur šogad sniegs ir pietiekoši. Tātad 42 km brīvā stila distancē devās visi vadošie FIS Marathon Cup slēpotāji, kuri cīnās par FIS Marathon Cup sezonas kopvērtējumu. „Īsajā” distancē 16 cilvēku grupas finišā ātrākais bija itālis Fabio Santus, kurš finišēja ar rezultātu 1:43:17 par 3 sekundēm apsteidzot vācu lielmeistaru – Tobias Angerer un par 4 sekundēm citu vācieti Thomas Freimuth un itāli Marco Cattaneo. Santus nenoliedzami labāk tīk brīvais stils, jo arī pirmajā posmā Livigno Santus ierindojās otrajā vietā. Dāmām ātrākā bija zviedriete Jenny Hansson ar rezultātu 1:56:15.
Biedrības A2 slēpotājs Jānis Teteris spraigajā cīņā ieņēma 45. vietu, uzvarētājam zaudējot 13 minūtes – 1:56:36.
FIS Marathon Cup kopvērtējumā pēc trīs posmiem pārliecinošā vadībā izvirzījās itālis Fabio Santus.

Dolomitenlauf rezultāti – www.pentek-timing.at

Tā kā Worldloppet sezona uzņem apgriezienus ar katru nedēļu, tad jau nākamajā svētdienā 31. janvārī Itālijas ielejās Valdifiemme un Valdifassa notika tradicionālais Marcialonga 70 km slēpojums klasiskajā solī. Dalībnieku sastāvs, kā jau ierasts klasiskā soļa sacensībās – pilnībā nokomplektēts no Skandināvijas puses (zviedri – Jerry Ahrlin, Daniel Tynell, Oskar Svard, norvēģi – Jorgen Aukland, Anders Aukland, Thomas Alsgaard, Bjoern Deahlie), kā arī itāļi - Marco Cattaneo, Fabio Santus, čehs Stanislav Rezac un igaunis Jaak Mae. Latvijas godu uz starta aizstāvēt izgāja 4 tautieši ar A2 pārstāvi Jāni Teteri priekšgalā. Tā kā Marcialonga trases reljefs ir savdabīgi interesants (šoreiz domāts fakts, ka neskaitot pēdējo stāvo kāpumu, lielākā trases daļa iet uz leju), tad daudzu tai skaitā sportistu uzmanību piesaistīja trīs sarkanās grupas braucēji – Rezac, un brāļi Aukland, kuri uz starta izgāja ar slidsoļa (!!!) slēpēm. Ja neskaita tehniskās likstas ar inventāru (Anders Aukland salauza slēpi, bet Jorgen Aukland slauza nūju), tad nekādi citi pārsteigumi distances gaitā nebija un finišam vadošā grupa tuvojās solīdā tempā (lasi bezsolī stumjoties). Finiša kalnā no pārējiem atrāvās norvēģis Jorgen Aukland un zviedri Jerry Ahrlin un Oskar Svard. Pēdējos metros pirms finiša tomēr spēka vairāk bija palicis šī gada Jizerska padesatka uzvarētājam zviedram Oskar Svard, kurš finišēja pirmais ar rezultātu 03:02:28,0 par 1,4 sekundēm apsteidzot savu tautieti Jerry Ahrlin – 03:02:29,4. Ar slidsoļa slēpēm tomēr vēsturisko uzvaru izraut neizdevās Jorgen Aukland, kurš finišēja trešais – 03:02:41,3 un čeham Stanislav Rezac, kurš finišēja attiecīgi ceturtais – 03:02:57,0, aiz sevis 5. un 6 vietā atstājot mājiniekus Marco Cattaneo – 03:02:58,4 un Bruno Debertolis – 03:03:16,4. Finišā gan uzvarētājs Oskar Svard atzinās, ka distanci veicis ar klasikas slēpēm, bet bez pēdas smēra, lai panāktu maksimālu slīdamību.
Thomas Alsgaard, kurš paspēja Norvēģijas čempionātā izmēģināt spēkus (lai arī nesekmīgi) iekļūšanai Norvēģijas olimpiskajā izlasē, finišēja 9. vietā ar rezultātu 03:04:00,6, bet igaunis Jaak Mae ar rezultātu 03:06:02,6 finišēja 18. vietā.
Dāmām uzvarēja zviedriete Jenny Hansson ar rezultātu 03:32:07,8 absolūtajā vērtējumā finišējot 105. vietā.
Biedrības A2 pārstāvis Jānis Teteris šogad finišēja 104. vietā ar rezultātu 03:31:52,1, uzvarētājam Svard zaudējot 29 minūtes. Kā teica Jānis, neskatoties uz to, ka pagājušajā gadā pietiekoši veiksmīgi tika izmēģināts kā ir braukt kalnā bez smēra, tomēr šogad vajadzēja pirms pēdējā kalna stāties un smērēt slēpes, jo kalnā tika pazaudētas vismaz 15. vietas.
Pēc 4 FIS Marathon Cup posmiem kopvērtējumā vadībā ar 226 punktiem ir izvirzījies zviedrs Oskar Svard, bet otrais ar 205 punktiem ir itālis Fabio Santus. Dāmām kopvērtējumā ar 325 punktiem pārliecinošā vadībā ir zviedriete Jenny Hansson.

Marcialonga rezultāti – www.marcialonga.it

Kā nākamais Worldloppet posms kalendārā ir nākamajā nedēļas nogalē 6.- 7. februārī Vācijas pilsētā Oberammergau notiekošais Koenig Ludwig Lauf slēpojums, kur biedrību A2 50 km brīvā stila slēpojumā pārstāvēs Uģis Mitrēvics. Turēsim īkšķus.

Vairāk info par Worldloppet – www.worldloppet.com

Organizatoru fotogrāfijas

Ingus Krūmiņš
Biedrība A2

Worldloppet sezona sākusies

2010. gada 10. janvārī ar Jizerska Padesatka 50 km klasiskā stila slēpojumu Čehijas pilsētā Bedričovā veiksmīgi ir sākusies Worldloppet 2010. gada sezona. Tā kā Jizerska Padesatka 50 km slēpojums bija arī otrais FIS Marathon Cup posms šajā 2009./2010. gada sezonā, tad dalībnieku sastāvs bija pietiekami solīds sākot ar pagājušās sezonas FIS Marathon cup uzvarētāju itāli Marco Cattaneo, 2009. gada Marcialonga un Birkebeinerennet slēpojumu uzvarētāju zviedru Jerry Ahrlin, 2009. gada Vasaloppet slēpojuma uzvarētāju zviedru Daniel Tynell, 2009. gada Koenig Ludwig Lauf slēpojuma uzvarētāju čehu Stanislav Rezac, norvēģu vecmeistaru Thomas Alsgaard un beidzot ar igauņu olimpiskajām cerībām - Andrus Veerpalu un Jaak Mae.

Lai slēpojums būtu interesantāks, laika apstākļi sarūpēja mazu pārsteigumu, pretēji prognozētajiem -4 -6ºC grādiem un svaigam sniegam, no rīta gaiss sasila līdz 0ºC, kas distances pirmā kāpuma pirmos 7 km bija pārvērtis iesaldētā trasē. Tā kā distances lielākā daļa kāpumu bija augstāk Jižerskas kalnos, un tur bija prognozētā temperatūra un svaigais sniegs, tad gandrīz visi dalībnieki zobus sakoduši pievarēja distances grūto iesākumu.

Distances otrajā pusē lielu laiku priekšā brauca igaunis Andrus Veerpalu, bet ņemot vērā spēcīgo konkurenci no „maratonu speciālistu” vidus Andrus netika atlaists un finiša spurtā ieņēma tikai 6. vietu ar rezultātu 2:14:43,6. Grupas finišā no 8 dalībniekiem ātrākais izrādījās zviedrs Oskar Svard, kura rezultāts bija 2:14:39,6. Tikai 0,2 sekundes zaudēja norvēģu vecmeistars Thomas Alsgaard un 1 sekundi zaudēja mājinieks Stanislav Rezac. Ceturtais palika itālis Marco Cattaneo, piektais norvēģis Joergen Aukland. Jāpiebilst, ka pirmos 8 sportistus finišā šķīra tikai 5 sekundes. Igaunis Jaak Mae ar rezultātu 2:16:38 ieņēma 14. vietu. FIS Marathon Cup kopvērtējumā pēc diviem posmiem vadību dala pirmā posma uzvarētājs krievs Sergey Shiriaev un šī posma uzvarētājs zviedrs Oskar Svard. Dāmām par uzvarētāju Bedričovā kļuva norvēģiete Sandra Hansson ar rezultātu 2:29:25, bet FIS Marathon Cup kopvērtējumā pēc diviem posmiem vadībā izvirzījās zviedriete Jenny Hansson.

No Latvijas veiksmīga atgriešanās maratonu apritē sanāca Raimondam Veseram, kurš finišēja 83. vietā ar rezultātu 2:43:05. Valmieras pārstāvis Jānis Melbārdis, kurš pagājušajā gadā Bedričovā finišēja 77. vietā, šogad Raimondam zaudēja tikai 20 sekundes un ieņēma 88.vietu. Vēl atzīstamu sniegumu parādīja cits valmierietis Artis Ločmelis, kurš ar rezultātu 2:47:49 ieņēma 116. vietu.

Latvija šī gada pirmajā Worldloppet slēpojumā tika pienācīgi pārstāvēta, jo garo 50 km distanci veica 12 tautieši. Biedrību „A2” šī gada slēpojumā pārstāvēja Ingus un Ilgonis Krūmiņi. Biedrības „A2” labākais slēpotājs Jānis Teteris šo posmu izlaida, lai varētu sagatavoties nākamajiem Worldloppet un FIS Marathon Cup posmiem Austrijā un Itālijā. Mūs visus priecē fakts, ka arī Worldloppet otrais posms Dolomitenlauf slēpojums Austrijā neiztiks bez latviešiem, jo 42 km klasiskā stila distancei ir pieteikušies 7 latvieši, bet 60 km brīvā stila slēpojumam 2 latvieši. Turam īkšķus par labiem rezultātiem.

Jizerska Padesatka rezultāti – www.jiz50.cz

Ingus Krūmiņš
Biedrība „A2”

2009./2010. gada sezona - TRADĪCIJAS TURPINĀS!
Biedrības A2 turpina attīstīt aktīvās atpūtas projektu UZDĀVINI SNIEGU arī šajā sezonā un ir atradusi draugus, domu biedrus, kuri gatavi atbalstīt iespēju izveidot un uzturēt distanču slēpošanas trasi „Reinī”. Šogad bez MAKSAS slēposim darba dienās līdz 22.00. Mūsu draugi: Siguldas novada dome, Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde, OY „PATROL” Fischer, Swix pārstāvis Latvijā, AS „Latvijas gāze”, AS „SEB banka”, ... . Ja kāds vēlas pievienoties mūsu draugu pulkam - laipni lūdzam! Kontaktpersona Jānis Lazdāns (tālr. 29368877).

FIS SCANDINAVIAN CUP / BALTIC SKI TOUR 3.-4.02.2010.
Latvijas Slēpošanas federācija sadarbībā ar biedrību A2 un Sporta un atpūtas kompleksu „Reiņa trase” februāra sākumā rīko Skandināvijas kausu, kurš arī ir BALTIC SKI TOUR 1 posms. Priekš šīm Latvijā lielākajām slēpošanas sacensībām ir izveidots jauns 3,75km aplis, kuram ir sagatavota visa dokumentācija un iesniegta Starptautiskajā slēpošanas federācijā (FIS) trases sertificēšanai. Aicinām visus ziemas sporta veida fanus 3. un 4. februārī uz šīm sacensībām just līdzi savējiem un atbalstīt Skandināvijas labākos distanču slēpotājus no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Lietuvas, Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas.
SCANDINĀVIJAS KAUSA IELŪGUMS (.doc)
TRASES SHĒMA SKANDINĀVIJAS KAUSAM

Distanču trases izmantošanas maksa:

Bērni līdz 16 gadiem (ieskaitot) Pieaugušie (no 17 gadiem ieskaitot)
Darba dienās bez maksas bez maksas
Brīvdienās bez maksas 1.00Ls pa dienu /
2.00Ls pie mākslīgā apgaismojuma

Piedāvājam instruktora pakalpojumus ar iepriekšēju pieteikšanos. Tālrunis informācijai 29368877.

LAIKA ZIŅAS
TRASES SHĒMA

SACENSĪBU KALENDĀRS
3.-4.02. Skandināvijas kauss / Baltic ski tour sprints 1,3km/ 10;15km
21.02. Tautas slēpojums SIGULDA 2010 18km (Silciemā)
27.02. Siguldas kauss 2010 sprints1,3km iedzīšana 5km
5.-7.03. II Latvijas Ziemas Olimpiāde sprints / ind / stafeteRezultāti Fischer balvu izcīņai distanču slēpošanas sprintā - Reinis nesās

Fischer sprinta ietvaros 13. martā būs iespēja notestēt FISCHER HOLE SKI un citus jaunumus. Jūs konsutēs FISCHER pārstāvis Latvijā. Skatīt papildus informāciju (2,4 mb pdf)

13., 14. un 21. martā Reiņa trasē - sacensības 6 disciplīnās - Lielais trakais Reinis. 14. martā - Mazais Reinis

13. martā - Fischer balvu izcīņa distanču slēpošanas sprintā - Reinis nesās 2009. [Online pieteikšanās un pieteikušies]

Rezultāti (pa grupām) un kopvērtējums slēpojumam "Silgulda 2009" un dažas fotogrāfijas

Tartu maratona tradīcijas atgriežas
Svētdien 15. februārī veiksmīgi noslēdzies 7. FIS Marathon Cup posms - 38. Tartu maratons. Protams, maratona ziedu laiki, kad dalībnieku skaits sasniedza vairāk kā 10 tūkstošus vēl nav atgriezušies, bet neskatoties uz to organizatori norāda, ka šogad pieteikto dalībnieku skaits abām distancēm – 5200 ir lielākais pēdējos 20 gados.

22. februārī - Tautas slēpojums "Sigulda 2009" un Rīgas rajona atklātais čempionāts distanču slēpošanā.

Sveicināts biedrības A2 biedr!

Mums ir tas gods rīkot lielākas latvijā distanču slēpošanas sacensības „Skandināvijas kausu” sprintā. Tas ir ļoti atbildīgs izaicinājums, jo pēc mūsu paveiktā sacensību dalībniekiem veidosies priekštats par Latviju un latvijas sportu kopumā. Šajos ekonomikas pastākļos tas ir divtik krūtāk, bet zinu, ka mēs spēsim un sarīkosim svētkus ārzemju un pašmāju sportistiem. Sacensības tiks filmētas un pārraidītas tiešraidē esporta portālā, kā arī varēs sekot līdzi uz lielā ekrāna rezultātiem tiešsaitē.

Lai kvalitatīvi sarīkotu sacensības ir nepieciešami tiesneši, kas tiesā, apsargā, palīdz, regulē un vēl daudzos citos pienākumos. Tāpēc aicinu brīvprātīgos tiesnešus palīdzēt veiksmīgi novadīt šīs sacensības. Jūsu palīdzība ir vajadzīga 4.02. pēcpusdienā, vakarā sacensību centra un trases iekārtošanā un 5.02. padienu iekārtotot centru un vakarā sacensību laikā. Par darbu varam pateikties tikai ar siltām pusdienām vai vakariņām.

Interesentiem lūgums dod ziņu Jānim Lazdānam pa e-pastu:info@siguldasdizains.lv ar atzīmi „brīvprātīgais tiesnesis”.

Jau iepriekš paldies,
Sacensību direktors Jānis Lazdāns.

Rīgas rajona sporta spēļu distanču slēpošanā rezultāti

Biedrības A2 plānotie pasākumi 2008/09. ziemas sezonai Reiņa distanču trasē
2008. gads

Visu sezonu - Katru dienu bez maksas slēpošana Reiņa trasē - Biedrība A2 sadarbībā ar atbalstītājiem
27. decembris - Publiskā slēpošanas apmācība. Klasiskais solis. Bez maksas - Biedrība A2 sadarbībā ar atbalstītājiem
28. decembris - Publiskā slēpošanas apmācība. Slidsolis. Bez maksas - Biedrība A2 sadarbībā ar atbalstītājiem
2009. gads
25. janvāris - Rīgas rajona čempionāts distanču slēpošanā starp pagastu un pilsētu komandām. - A2 sadarbībā ar Rīgas rajona Sporta Iniciatīvu centru
22. februāris - Tautas slēpojums SIGULDA 09 un Rīgas rajona atklātais čempionāts - A2 sadarbībā ar Siguldas novada domi un Rīgas rajona Sporta Iniciatīvu centru
6. marts - Rīgas rajona Pašvaldību Sporta spēles - A2 sadarbībā ar Rīgas rajona Sporta Iniciatīvu centru un Krimuldas pagastu
14. marts - FISCHER balvu izcīņa sprintā REINIS NESĀS - A2, OY PATROL


Vairākas reizes pārceltais un atliktais tautas slēpojums SIGULDA 2008 un Rīgas rajona atklātais čempionāts notika 29.martā Siguldas novada Mores pagasta pievārtē, Vasu kalnā! Vairāk kā 250 dalībnieki un vēl krietns līdzjutēju pulks izbaudīja pēdējos ziemas priekus, ko dāvāja saulainais laiks un skaistā Vasu kalna apkārtnes daba. Lasīt tālāk | Skatīties fotogrāfijas

Latvijas Republikas 2008.gada čempionāts orientēšanās uz slēpēm sakarā ar sniega trūkumu tiek pārcelts uz decembri. Precīzs datums tiks paziņots 2008/09.g. sezonas sākumā! Iemaksātās dalības maksas un pieteikumi saglabājas.

Teicami rezultāti Latvijas čempionātā Alūksnē! Šajās brīvdienās plānotais Latvijas čempionāts Reiņa trasē nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika pārcelts uz Alūksni. Biedrības pārstāvji godam aizstāvēja mūsu krāsas un atgādināja slēpošanas sabiedrībai, ka A2 komanda ir nopietns konkurents! Lasīt tālāk

LABS SASNIEGUMS! 2. un 3. februārī notika gadskārtējais worldloppet sērijas slēpošanas maratona posms Vācijā - 36th International König Ludwig Lauf 2008, kas šogad ir arī FIS maratona posms, kur piedalījās visi pasaules labākie šī brīža slēpotāji. Biedrības A2 pārstāvis Jānis Teteris 42km klasiskajā soļa slēpojumā finišēja augstajā 48. vietā (līdz 30. tajai vietai dod FIS punktus) no 1300 dalībniekiem uzvarētājam zaudējot tikai 8 minūtes! Lasīt tālāk

Tautas slēpojuma "Siguldai 800" galvenās balvas aizceļo uz Lietuvu! Sacensībās piedalījās Lietuvas izlase, kura arī noteica slēpojuma tempu. Jau sākumā vadībā izvirzījas 3 Lietuvas pārstāvji un 3 Latvijas pārstāvji. Starpfinišā atrāviens no pamatgrupas bija 50 sekundes. Reiņa trases slēpošanas stadionā pirmais parādījās Aleksis Novaselskis no Lietuvas, pēc 26 sekundēm finišēja pagājušā gada slēpojuma uzvarētājs Raivis Zīmelis. Trešais - arī Lietuvas pārstāvis - Mantas Strolija. Pārsteigumu un ovācijas izpelnījās 6. vietas ieguvēja kopvērtējumā un uzvarētāja S21E grupā - Irina Terentjeva no Lietuvas. Pēc finiša spēkus atgūt varēja ar HERKULES putru un PUREFOOD zapti, tēju un FLORAS cepumiem. Pavisam piedalījās 350 dalībnieki. Rezultāti

1. starptautiskās FIS sacensības Latvijā distanču slēpošanā Reiņa trasē. Latvijas čempināts distanču slēpošanā, kas norisinājās 17. februārī Turaidā, Reiņa trasē, bija pirmās ziemas FIS sacensības distanču slēpošanā Latvijā. Piedalījās 5 valstu slēpotāji. Spraigā cīņā uzvarēja Ville VERKAMA no Somijas, par pus sekundi apsteidzot Lietuvas izlases līderi Mantas STROLIA. Trešais - Aleksei NOVOSELSKI - arī no Lietuvas. Labākais no Latvijas - Jānis PAIPALS zaudēja uzvarētājam 29 sekundes. Dalībnieki bija ļoti pārsteigti par ļoti labo trases kvalitāti un augsto organizatorisko līmeni. Sacensības kontrolēja FIS tehniskais delegāts Hans Enqvist no Zviedrijas. Rezultāti un fotogrāfijas

Fischer balvu izcīņa distanču slēpošanas sprintā - Reinis nesās. Rezultāti

Fotogrāfijas no Latvijas čempinātam distanču slēpošanā un FIS sacencībām šeit un šeit

Rezultāti FIS sacensībām

TD – ziņojums par FIS distanču slēpošanas sacensībām Latvijā (.doc)

Rezultāti tautas slēpojumam "Siguldai 800"

Tautas slēpojums SIGULDA 2006 rezultāti

Uz lapas augšu

Atbalstītāji

www.fonons.lv
© Biedrība "A2". Rekvizīti